V jezeře u Hlučína našli policisté tělo utonulého, po němž pátrali od čtvrtka

  9:24,  aktualizováno  19:31
Policejní potápěči vpodvečer našli ve štěrkovně v Hlučíně na Opavsku tělo třicetiletého muže, po němž pátrali od čtvrtka. Tělo bylo v hloubce přibližně pěti metrů, nedaleko ostrova ve středu vodní plochy. U utonulého bude zřejmě nařízená soudní pitva.

Policisté a záchranáři pátrají od čtvrtečního podvečera po muži, který spadl ze šlapadla a zmizel pod hladinou. Prohledávají jezero i okolí. (30. července 2020) | foto: PČR

„Třicetiletý muž byl nalezen na dně jezera v hloubce přibližně pěti metrů, a to nedaleko ostrůvku uprostřed vodní plochy. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských kriminalistů a s největší pravděpodobností bude u utonulého muže nařízena soudní pitva,“ uvedl v pátek Černohorský.

Tragédie byla důsledkem čtvrteční vyjížďky dvou kamarádů, kteří si ve čtvrtek na hlučínské štěrkovně na Opavsku zapůjčili šlapadlo. Třicátníci chtěli na šlapadle dojet ze břehu v Kozmicích k ostrůvku, který se nachází uprostřed jezera. Je vzdálený asi 200 metrů od břehu. 

„Z přesně nezjištěných příčin třicetiletý muž spadl ze šlapadla do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama. Následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Devětatřicetiletý muž, který svého kamaráda ztratil z očí, začal volat o pomoc. „To slyšeli na břehu přítomní vodní záchranáři, kteří ihned dorazili na místo a začali prohledávat hladinu jezera,“ zmínil Černohorský.

K záchranářům se záhy přidali hlučínští policisté a posléze i policejní potápěči a další specialisté. „Na místo rovněž po chvíli přiletěl záchranářský vrtulník,“ dodal mluvčí.

Policisté při pátrání prošli i okolní břehy, přilehlé restaurace, nádraží či různá zdravotnická zařízení. Po setmění musela být akce přerušena, v pátek ráno byla pátrací akce opět obnovena, tělo bylo nalezeno v pátek.

Autor: