Do Havířova přijede čestný občan Pastrňák. V rodném městě ukáže i pohár

  17:54
Velká hokejová sláva čeká uprostřed léta Havířov. Do města přijede nyní nejslavnější havířovský rodák, hokejista David Pastrňák, aby převzal plaketu čestného občana. Součástí hokejové slavnosti bude finále soutěže malých hokejistů, plánuje se i utkání vedení města s vylosovanými občany a koncert kapely O5 a Radeček.

Mistr světa David Pastrňák si přijede pro další trofej do rodného Havířova. Stal se tam čestným občanem. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

„Hokejová slavnost začne v neděli 28. července ve 12:20 hodin na Náměstí Republiky. Pastrňák přiveze trofej mistrů světa,“ uvedla havířovská mluvčí Rosalie Seidl Pokorná.

„Pasta“ obdrží i pamětní knihu, na jejímž obsahu se budou podílet havířovští občané. „Kniha bude od čtvrtka 11. července do pátku 26. července k dispozici ve vestibulu druhého patra magistrátu a poté i na náměstí. Lidé mohou napsat vzkaz, přání, případně i nějakou vzpomínku,“ přiblížila mluvčí.

Zastupitelé schválili čestné občanství na červnovém zasedání. „David Pastrňák významně reprezentuje a propaguje Havířov, a to jak v České republice, tak i ve světě,“ řekl havířovský primátor Josef Bělica.

Pastrňák se narodil 25. května 1996 v Havířově, kde začal ve třech letech hrát hokej, a to po vzoru svého otce. Od malička byl považován za velký talent.

Havířov má doposud dva čestné občany, také sportovce: trojskokanku Šárku Kašpárkovou a výškaře Jaroslava Bábu.

26. května 2024

Autor: