Opozice centrálního obvodu Ostravy žádala rezignaci starostky. Musí počkat

  8:16
Ačkoli se zastupitelé obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v pondělí sešli na mimořádném jednání v dostatečném počtu, o rezignaci starostky Zuzany Ožanové (ANO) se vůbec nehlasovalo. Koaliční zastupitelé z řad hnutí ANO, Pirátů a ODS totiž neodsouhlasili program a čtrnáct opozičních hlasů nestačilo.

„Končím jednání. Další mimořádné zastupitelstvo svolám na patnáctého listopadu,“ oznámila po zhruba půlhodinové debatě starostka.

Její rezignaci žádali opoziční zastupitelé v čele s předsedou klubu hnutí Ostravak Robertem Adámkem poté, co byla znovu zvolena do Poslanecké sněmovny.

„Protože měla dvě funkce, byla uvolněnou poslankyní a neuvolněnou starostkou. V září řekla, že nepočítá s obhájením poslaneckého mandátu. Chtěla, ať schválíme, že hned po volbách bude uvolněnou starostkou. Souhlasili jsme. Ale je opět poslankyní, tak má postupovat stejně a neprotahovat rezignaci na post starostky,“ uvedl Adámek.

Postup koalice považuje opoziční zastupitel za ostudný. „Chtěli jsme, ať starostka abdikuje v den, kdy složí poslanecký slib. Odmítla nám vyhovět zřejmě z ješitnosti. Ale možná jí jde i o platy a odstupné,“ reagoval po zastupitelstvu Adámek.

„Nejde o peníze. Já už sdělila zastupitelům i kolegům v ANO, že po složení poslaneckého slibu se funkce starostky vzdám. Své sliby plním. Nepotřebuji k tomu zbytečné výzvy opozice. Musím ale počkat, zda soud nevyhoví některé z mnoha námitek k volbám,“ řekla Ožanová s tím, že příští zastupitelstvo obvodu už bude řídit někdo jiný.

Autor: