Dopravě mezi Hlučínskem a Ostravou ulevilo otevření části Hlučínské ulice

  11:54
Problémy, které řidičům z Hlučínska přinesla nejen oprava mostu u Ostravy - Petřkovic, ale také rekonstrukce přilehlé Hlučínské ulice, se pomalu mírní. Po zrychleném znovuzprovoznění petřkovického mostu ze strany ŘSD se začala uvolňovat i dopravní uzávěra navazující silnice.

Velmi frekventovaná Hlučínská ulice před celkovou rekonstrukcí. | foto: Google maps

„Stav rozsáhlé modernizace Hlučínské ulice, kterou společně uskutečňuje Dopravní podnik Ostrava (DPO) s městem Ostrava, umožňuje od pondělí 15. listopadu obnovit nejen průjezd autobusům MHD, ale přinese i částečné zprovoznění pro individuální dopravu,“ popsala harmonogram opětovného zprovozňování důležité dopravní tepny Tereza Šnoblová, mluvčí Dopravního podniku Ostrava. 

„Řidičům osobních aut se Hlučínská ulice otevře ve směru do centra města. Ve směru na Hlučín budou muset osobní auta nadále využívat objízdnou trasu po ulici Slovenská. Úplné zprovoznění očekáváme v polovině prosince,“ doplnila mluvčí Šnoblová.

Na své původní trasy se díky částečnému zprovoznění ulice vrátí trolejbusy a autobusy, na obnovení tramvajových linek si budou muset cestující ještě počkat.

„S platností od pondělí 15. listopadu 2021 dochází k úpravě jízdních řádů autobusových a trolejbusových linek DPO, na kterých končí dlouhodobé výluky spojené s opravou komunikací na ulicích Hlučínská a Čapkova. Linky jedoucí doposud po odklonových trasách se tímto vrací do svých původních tras,“ doplnila Tereza Šnoblová.

Od půlky prosince provoz v obou směrech

V polovině prosince již bude Hlučínská plně zprovozněna v obou směrech, obnoven bude také tramvajový provoz, který je přerušen od 1. září.

Rekonstrukce Hlučínské ulice se dotkla hlavně řidičů osobních automobilů jedoucích mezi Hlučínskem a centrem Ostravy. Přejíždění tisíců automobilů po objízdné trase často vedlo k dlouhým kolonám, a to hlavně na křižovatce ulic Slovenská a Hlučínská.

Od rekonstrukce Hlučínské ulice si ostravský magistrát a DPO slibují vedle jiného i modernizaci kolejového svršku tramvajové tratě. Bezbariérová bude zastávka u Dolu Odra, zjednodušeno by mělo být přestupování v obou směrech.

Hlučínská ulice tvoří významnou spojnici mezi Ostravou a Hlučínskem.

Hlučínská ulice tvoří významnou spojnici mezi Ostravou a Hlučínskem.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: