Zloděj vypil láhev rumu na ex přímo na prodejně, odvezla ho sanitka

  16:44
Značnou nedočkavost projevil zloděj v jednom z ostravských obchodů. Ukradenou lahev rumu vypil na ex přímo v prodejně. Uvedl se tím do takového stavu, že pro něj musela přijet záchranka.

O případu krádeže, který se stal v neděli, nyní informovali ostravští strážníci. Do jednoho z ostravských obchodních řetězců je zavolal pracovník tamní ochranky.

„Ten spatřil prostřednictvím kamerového systému muže, který si u regálů s alkoholem otevřel láhev rumu Tuzemák v hodnotě 130 korun. Později zjištěný 29letý muž vypil téměř půl litru rumu s 37,5 % alkoholu na ex. Po konzumaci odložil láhev mezi bedny s pivem,“ přiblížila mluvčí ostravské městské policie Valerie Melková. Když chtěl zloděj odejít bez zaplacení z prodejny, zadržel je pracovník bezpečnostní agentury.

Když na místo dorazili muži zákona, s pachatelem už nebyla kloudná řeč. Na dotazy strážníku nereagoval, ti pak kvůli podezření na intoxikaci alkoholem přivolali rychlou záchrannou záchranou službu, která muže převezla do nemocnice. „Vzhledem k tomu, že muž nebyl v minulosti trestán za majetkovou trestnou činnost, bude přestupek oznámen příslušnému správnímu orgánu,“ uvedla Melková.

Doplnila, že obdobné případy konzumace odcizeného alkoholu na prodejně zaznamenali strážníci již v minulosti. Letos v červnu například 44letá žena zkonzumovala přímo na prodejně dvě láhve vodky. Strážníci ženě naměřili 4,5 promile alkoholu a přivolali na místo zdravotníky.

Snad nejznámější je případ z května loňského roku, kdy na jedné z ostravských prodejen zkonzumoval téměř „na ex“ láhev ostružinové vodky 46letý muž a poté na prodejně usnul.

Autor: