Zdrogovaný recidivista ujížděl policistům na skútru, nakonec havaroval

  10:32
Na skútru ujížděl policistům pětatřicetiletý muž z Ostravy. Když se ho snažili zastavit, dokonce do nich najížděl. Honička skončila, když motocyklista havaroval. Záhy bylo zřejmé, proč se chtěl kontrole vyhnout.

Honička začala před několika dny po půlnoci, když si policisté všimli skútru projíždějícího po Opavské ulici v ostravské části Třebovice.

„Řidič na sebe upozornil už svým stylem jízdy, a to tím, že kličkoval a používal opačně směrovky,“ podotkla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Jenže na výzvy k zastavení řidič skútru nedbal a začal ujíždět. Do akce se proto zapojily také hlídky z okolí. Muž na skútru vyjel i na chodník, pak na louku a cyklostezku. Když policisté postavili zátaras, snažil se do nich najet.

„Muži zákona naštěstí před nebezpečným motorkářem včas uskočili a v pronásledování pokračovali. Pachatel se nakonec vydal na příjezdovou cestu k rybníkům poblíž křižovatky ulic Opavská a Plzeňská, kde v lesíku havaroval,“ popsala Michalíková další dění.

Vzdálený záběr místa, kde skončil policejní zásah.

Vzdálený záběr místa, kde skončil policejní zásah.

Motocyklista pak utekl do lesíka, kde se pokoušel ukrýt. Jenže ani to mu nepomohlo a za chvíli už měl na rukou pouta. Když ho policisté převezli na stanici, brzy zjistili, že jde o recidivistu, který má jedenáct záznamů v rejstříku trestů. K tomu zkouška prokázala, že před jízdou užil drogy, navíc má zákaz řízení motorových vozidel.

Není proto divu, že soudce schválil vzetí provinilce do vazby. Muž bude stíhán například za násilí proti úřední osobě a za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„V případě prokázání viny hrozí obviněnému až šest let vězení,“ zakončila policejní mluvčí s tím, že při zásahu policistů z obvodních oddělení Mariánské Hory a Hlavní nádraží nebyl nikdo zraněn.

Autor: