Mladík usnul při ohřívání večeře, z bytu plného kouře ho zachránili policisté

  13:12
Velké štěstí měl dvacetiletý muž z Ostravy, který si v pondělí večer dal na sporák ohřívat večeři a po prášku na spaní tvrdě usnul. Z bytu plného kouře jej zachránili policisté, které zavolal všímavý soused.

Na silný zápach kouře, který se linul z bytu v Zelené ulici v Mariánských Horách, upozornil policisty v pondělí po desáté hodině večer jeden z obyvatel domu.

„Doplnil, že z jednoho bytu se ozývá požární hlásič a na klepání ani zvonění nikdo nereaguje,“ přiblížila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka. Už při vstupu do domu byl cítit kouř. Na opakované výzvy k otevření ale stále nikdo nereagoval, policisté proto kvůli možnému nebezpečí otevřeli byt násilím.

„Byt byl silně zakouřený černým dusivým dýmem. Policisté okamžitě začali pátrat po možných nájemnících. V obývacím pokoji nalezli ležet na pohovce mladého muže. Na oslovení vůbec nereagoval a s policisty nekomunikoval. Jakmile ho ale uchopili za ruku, probral se, byl však dezorientovaný a zmatený,“ sdělila Michalíková.

Mladíka policisté vyvedli na chodbu k oknu, aby se nadýchal čerstvého vzduchu. Členové hlídky se pak do bytu vrátili, aby zjistili původ silného zakouření.

Jak se ukázalo, dým vycházel z kuchyně, kde bylo na zapnutém sporáku spálené jídlo. Sporák proto vypnuli a otevřeli okna, aby se byt vyvětral. „Jak se následně ukázalo, dvacetiletý muž si dal ohřívat jídlo, na které zřejmě zapomněl. Poté užil léky na spaní a probudili ho až policisté,“ dodala mluvčí.

Na místo pak dorazili i hasiči a zdravotníci, kteří mladíka ošetřili.

Autor: