Na pána čeká Leo od roku 2020. Sraz „útulkářů“ prověří lásku ke psům

  7:04
Ostravský útulek zve všechny milovníky psů k tradičnímu setkání „útulkáčků,“ které se koná již po čtyřiadvacáté. Pro návštěvníky i jejich psy je připraven program. Akce se koná v neděli 30. června od 8:30 v psím útulku v Ostravě – Třebovicích.

Nejdéle čeká na svého opatrovníka americký pitbul jménem Leo, který je v útulku od 28. června 2020. | foto: Psí úzulek Ostrva

Ostravský útulek zároveň připravil i novinky. „Od května letošního roku mohou zájemci opět venčit útulkové pejsky a podporovatelé útulku mohou nově přispět do sbírky útulku prostřednictvím QR platby,“ popsala Gabriela Pokorná, tisková mluvčí Magistrátu města Ostravy.

Návštěvníci nedělní akce se mohou zúčasnit soutěží o ceny. „Zájemci se mohou podívat do prostor útulku. Pro majitele a jejich psy jsou připraveny různé disciplíny. Soutěžit se bude třeba v tom, kdo přijde v nejlepší masce (pán i pes), útulkáčci budou hledat svou odměnu, další disciplíny nesou název útulkový šikula či stezka statečných nebo labyrint snů,“ popsala mluvčí s tím, že pořadatelé pamatovali také na soutěže pro děti.

„Setkání opatrovníků útulkových psů je oblíbené, chovatelé mohou sdílet radosti, které jim pes přináší. Do útulku mohou zavítat i zájemci, kteří tíhnou k chovu psů. Pro ty, kdo zatím nemohou přijmout psy k opatrování, nabízíme nově možnost venčení,“ uvedl Aleš Boháč, náměstek primátora.

Venčení psů v útulku se koná v úterý a v sobotu od 13:30 do 16:00. „Na nové páníčky teď čeká v ostravském útulku sedmadvacet psů. Nejdéle americký pitbul jménem Leo, který je v útulku od 28. června 2020,“ popsala mluvčí.

„Pes s doživotní léčbou epilepsie, přestože je velmi kontaktní, je vhodný do zkušených rukou chovatele tohoto plemene,“ upozornila Pokorná.

Přes deset tisíc zachráněných

Ostravský psí útulek byl založen v srpnu roku 1998. „Za tu dobu v něm nalezlo svůj nový domov již 11 391 psů. Na svěřence útulku myslí i dárci, mezi kterými nechybějí školy a mateřské školy, firmy ani jednotlivci,“ doplnila mluvčí.

Od roku 2017 se koná také veřejná sbírka na podporu útulku. Finanční prostředky od jednotlivých dárců jsou shromažďovány na zvláštní bankovní účet č.: 110189–1649297309/0800.

„Nově mohou podporovatelé poskytnout dar také QR kódy zveřejněnými na webu útulku. Pomocí sbírky hradíme potřeby pro psy, doplňky na ošetření kůže, očí, péči o srst. Pořízeny byly gumové rohože do kotců, misky, ale také potravinové doplňky. Každý příspěvek je velkou pomocí a město si této podpory váží,“ podotkl náměstek primátora.

„V případě věcných darů jsou velmi žádané zejména masové konzervy, velké žvýkací kosti, sušená masíčka a piškoty,“ naznačila mluvčí.