V ostravském lese, kde se scházeli bezdomovci, ležela lidská kostra

  11:06
Na nečekaný nález narazil v pondělí odpoledne náhodný chodec v Ostravě. Při procházce poblíž lesa mezi Novou Bělou a Dubinou objevil lidskou kostru. Jak ukázala následná pitva ostatky patřily muži ve věku mezi 45 a 65 lety. Po jeho totožnosti i příčinách úmrtí policisté nadále pátrají.

Kostru nalezl náhodný chodec u lesíka mezi Novou Bělou a Dubinou. | foto: Policie ČR

Na kosterní  pozůstatky ve volném prostoru u lesíka poblíž Plzeňské ulici upozornil nálezce okamžitě policisty. Ti místo za přítomnosti soudního lékaře ohledali a nařídili pitvu. 

„Na základě soudní pitvy, která se uskutečnila ve středu, můžeme předběžně uvést, že nalezené kosterní ostatky s největší pravděpodobností patří muži ve věku 45 – 65 let. Mohl být vysoký zhruba 170 – 180 cm. Příčina úmrtí nebyla dosud zjištěna,“ informovala policejní mluvčí Eva Michalíková. 

Pitva dále ukázala, že zesnulá osoba měla v minulosti zlomenou levou lýtkovou kost, která byla špatně zhojená. „Zatím přesně nevíme, jak dlouho tam tělo leželo, to ukáže až pokračující pitva na začátku příštího týdne,“ doplnila mluvčí.

Kriminalisté dále zjistili, že v místě nálezu se v minulosti zdržovali bezdomovci, tudíž jedna z verzí je, že by se mohlo jednat o některou z těchto osob. Policie nyní zveřejnila oblečení, které mohlo patřit zemřelému, a žádá o pomoc s případnou identifikací.

 „Tímto žádáme veřejnost, o poskytnutí jakékoliv informace, která by mohla vést zjištění totožnosti nebo k případnému pohřešování osoby, aby se obrátila a tísňovou linku 158,“ řekla Eva Michalíková.