Ženy pod dohledem kamer okradly spícího muže, peněženku však měl prázdnou

  15:44
Muže, který si v neděli krátce po půlnoci ustlal na ulici nedaleko Náměstí republiky v Ostravě, okradly dvě zlodějky. Využily jeho tvrdého spánku, prohledaly mu kapsy a sebraly mu peněženku. Netušily ale, že je celou dobu sledují kamery strážníků, a tak daleko s lupem neutekly.

Muže, který usnul na ulici 28. října, si všiml strážník sledující kamerový systém. Na místo poslal hlídku, aby spáče zkontrolovala. Než však policisté k muži dorazili, okradly ho dvě zlodějky.

„Ty se u spícího muže nejprve zastavily, krátce se rozhlížely po okolí a poté jej začaly šacovat. Z kamer bylo zřejmé, že ženy tvrdě spícímu muži něco vytáhly z kapsy a ihned poté odešly ve směru k podchodu na Frýdlantských mostech,“ uvedl mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů. Jak později strážníci zjistili, byla to peněženka.

Za zlodějkami ihned vyrazila další hlídka, sedmadvacetiletou a třicetiletou pachatelku strážníci bleskově dopadli poblíž prodejny Kaufland. „Díky dalšímu sledování pachatelek strážník na kamerách zjistil, že starší z žen si během chůze prohlížela obsah peněženky, a tu následně odhodila v podchodu,“ doplnil Machů.

V peněžence totiž kromě dokladů, kartičky pojištěnce či slevových karet nebyly žádné peníze. Policejní mluvčí Eva Michalíková sdělila, že ženy už jsou obviněné z krádeže a hrozí jim až dva roky vězení.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz