Opilý cizinec si ustlal v kontejneru na papír, vytáhli jej ostravští strážníci

  14:00
V jednom z kontejnerů na papír si na ostravském sídlišti Dubina ustlal opilý cizinec. Před nebezpečím, které by mu hrozilo v případě příjezdu popelářů, jej zachránili strážníci. Putoval rovnou na záchytku a o jeho dalším osudu rozhodne policie.

Strážníky na spícího muze v kontejneru upozornil v úterý před pátou hodinou odpoledne náhodný svědek. Když dorazili na místo, skutečně jej tam našli, bezdomovec si v plastové nádobě na odpad ustlal a usnul v ní.

Zahrabal se do papírového odpadu a přikryl vlastní peřinou. „Zřejmě kvůli množství vypitého alkoholu si neuvědomoval, jaké nebezpečí mu mohlo hrozit,“ konstatoval mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

V popelářském voze v Havířově zemřela mladá žena, patrně ji zmáčkl lis

Hlídka jej probudila a zjistila, že jde od devětačtyřicetiletého cizince. Dechová zkouška prokázala 2,07 promile alkoholu. „Vzhledem k okolnostem tak putoval na záchytku. O dalším osudu cizince pak rozhodne Policie České republiky, kterou strážníci na místo přivolali,“ dodal Machů.

V listopadu podobná situace skončila tragicky pro mladou ženu v Havířově. Když tehdy po ránu popeláři po vysypání kontejneru uslyšeli ze svého popelářského vozu křik, hned zastavili lis na papír v něm. Ženě, která zřejmě v mrazivé noci do kontejneru zalezla pod vrstvu papíru, už ale nebylo pomoci.

Autor: