Dívky na dětském hřišti popíjely alkohol, patnáctiletá měla dvě promile

  10:30
Notně opilé byly dvě mladistvé dívky, které v pondělí dopoledne kontrolovali městští policisté v Ostravě. Kromě toho, že pily alkohol na zakázaném místě, tak se ještě podivovaly, proč hlídce jejich chování vadí.

ilustrační snímek | foto: Městská policie Pardubice

Na dětské hřiště v ostravském obvodu Mariánské Hory přivolali strážníky lidé ještě před desátou hodinou dopoledne. Oznámili, že tam mladí konzumují alkohol, jsou hluční a rozbíjejí lahve.

„Jaké bylo překvapení strážníků, když na místě přistihli dvě silně podnapilé dívky zjevně mladší osmnácti let,“ poznamenal mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Celou skupinku tvořili dva chlapci ve věku 24 a 22 let a dvě dívky ve věku 15 a 16 let.

„Společnost mladým dělalo pivo a slivovice. Provedenou dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu bylo zjištěno u mladší z dívek 2,10 promile, u starší pak 1,07 promile,“ přiblížil mluvčí.

Dívky se na strážníky obořily, proč jim jejich opilost tak vadí, když zákon jeho konzumaci mladistvým nezakazuje, trestné je jen jeho podávání a prodej neplnoletým. 

„Vzhledem ke stavu obou dívek byla důvodná obava o jejich zdraví. Strážníci proto na místo přivolali zdravotníky. Ti si dívky převzali do péče a obě děvčata skončila v nemocnici,“ vysvětlil Machů.

Případ strážníci oznámili sociálce a rovněž se jím bude zabývat přestupková komise, protože mladí konzumovali alkohol na místě, kde to zakazuje městská vyhláška.

„Kdo dívkám obstaral a podával alkohol, je předmětem dalšího šetření,“ dodal Machů.

Autor: