Oba řidiči tvrdili, že jim svítila zelená. Policisté žádají o pomoc

  12:56
Policie shání svědky, kteří by vnesli jasno do dění při nehodě, která se stala minulý týden v Orlové na Karvinsku. Řidiči obou vozů totiž tvrdí, že vjeli do křižovatky právem, protože jim na semaforu svítila zelená.

Nehoda na křižovatce v Orlové na Karvinsku, po které řidič a řidička obou vozů tvrdili, že jim na semaforu svítila zelená. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v Orlové na silnici I/59 na křižovatce Ostravské a Klášterní ulice, tedy na hlavním tahu mezi Ostravou a Karvinou, a to 27. prosince přibližně v 16:30. Řidička Škody Superb přijížděla ve směru od Ostravy a odbočovala vlevo.

„Ačkoliv říká, že jí světelná signalizace dovolovala pokračovat v jízdě, zřejmě při odbočování nedala přednost vozidlu, které jelo po Ostravské ulici ve směru od Karviné na Ostravu,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Navíc i řidič Toyoty Corolla poukazoval na to, že také v jeho směru svítila na semaforu zelená, tedy volno.

Podle snímku křižovatky z Google Street View z dubna 2019 je křižovatka organizovaná tak, že řidiči jedoucí vlevo odbočovacím pruhem od Ostravy musejí dát přednost protijedoucím vozidlům. Oprávněně pokračovat mohou jen v případě, že v protisměru nikdo nejede, navíc by se měla rozsvítit šipka pro opuštění křižovatky. Tehdy už by auta směrem na Ostravu měla stát na červenou.

Pohled do křižovatky z dubna 2019

„Vzhledem k tomu, že se verze obou řidičů liší, žádáme případné další řidiče a svědky, co nehodu viděli, aby se dopravním policistům přihlásili,“ dodala mluvčí Viačková s tím, že se mají ozvat na telefonní číslo 974 734 581 nebo na linku 158.

„Uvítáme i záběry z palubních kamer, které by nehodu objasnily,“ zakončila Viačková.

Nehoda se stala na silnici I/59 v Orlové, konkrétně na křižovatce ulic Ostravská a Klášterní.

Nehoda se stala na silnici I/59 v Orlové, konkrétně na křižovatce ulic Ostravská a Klášterní.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: