Ostrava bodovala svými „uhelnými“ suvenýry, vyrábějí je i senioři

  12:38
V mezinárodní soutěžní přehlídce turisticko-propagačních materiálů Turistpropag, která se nedávno konala v Lysé nad Labem, uspěla i Ostrava se svými regionálními suvenýry. Kazeta s kávou, bylinkovým čajem, čokoládou, černým sirupem a mýdlem s aktivním uhlím získala první místo v nejvíce obsazené kategorii Ostatní propagační předměty.

Balíček suvenýrů složený z lokálních výrobků zaujal i na mezinárodní přehlídce turisticko-propagačních materiálů. | foto: OstravaInfo

„Spolupracujeme s místními podnikateli a snažíme se, aby co nejvíce suvenýrů, které nabízíme v našich infocentrech a e-shopu, mělo lokální původ,“ uvedl ředitel ostravských infocenter a destinačního managementu Jiří Šimon.

Například kávu nazvanou Chutě Ostravy chystá městská společnost ve spolupráci s ostravskou rodinnou pražírnou a také Ostravská čokoláda vzniká ve spolupráci s místní firmou. Čaj pro Ostravu je připravovaný ze směsi bylin a ovoce pěstovaných v přírodě Morávky.

„Ostravský sirup obsahuje směsici lokálních bylinek typických pro ostravský region a jeho černá barva, která je daná aktivním potravinářským uhlím, odkazuje na historii těžkého průmyslu v Ostravě,“ popsal další ze suvenýrů ve vítězném balíčku Jiří Šimon.

„Originálním dárkem z našeho města je také mýdlo ve tvaru uhlí, které obsahuje aktivní uhlí a arganový olej. Vyrábějí ho ostravští senioři v rámci projektu Zkušení.cz,“ zmínil i poslední předmět.