Opavu čekají dopravní patálie, provoz ve městě ochromí opravy páteřních ulic

  11:42
V Opavě tento týden odstartovaly stavební práce na páteřních komunikacích. Veškeré dopravě se uzavřela ulice Janská, což je hlavní spojnice městské části Kylešovice s centrem. Stavaři komplikují provoz také v Nákladní ulici, kam mohou osobní auta jen omezeně a nákladní vůbec.

ilustrační snímek | foto: Peter Soós

Ulicí Janskou, jež vede kolem východního nádraží, v současné době projedou jen autobusy a vozy integrovaného záchranného systému.

„Až do konce října se zde bude souběžně dělat rekonstrukce kanalizace a vodovodu. Vše se bude odvíjet ve dvou etapách,“ informoval mluvčí opavské radnice Roman Konečný.

Osobní auta mohou postupně se měnící uzavřené úseky objíždět ulicemi Boženy Němcové a Tyršovou, nákladní pak ulicemi Nádražní okruh, Hradecká a Hlavní.

V Nákladní ulici práce zasáhnou úsek od obchodního centra Breda & Weinstein po křížení s Ratibořskou. V části dlouhé 775 metrů budou dělníci pracovat do 7. července a vymění její povrch. Úsek už vyfrézovali.

„Od 6. do 21. června zahájí přípravné a opravné práce při zjednosměrnění se směrem provozu od Ratibořské k obchodnímu centru Breda a 22. a 23. června bude položený nový živičný povrch, což si vyžádá úplné uzavření provozu na nezbytnou dobu,“ konstatoval Konečný.

Mezi 24. červnem a 7. červencem se bude v úseku dít totéž, avšak v opačném směru. „Osobní vozidla budou při projíždění jen omezena, nákladní doprava úplně vyloučena,“ uvedl mluvčí.

Situační mapka dopravních opatření při rekonstrukci ulice Nákladní v Opavě (7. června 2024)

Objížďka pro náklaďáky vede ulicemi Kasárenská, Krnovská, Olbrichova, Nádražní okruh a Praskova. Vozy nad 7,5 tuny musí čtyřkilometrovou oklikou ulicemi Rybářská, U Náhonu, Krnovská, Olbrichova, Nádražní okruh a Praskova.

Opavu čekají velké dopravní komplikace. Po Janské denně projede přes osm tisíc aut, opravovaným úsekem Nákladní dokonce na dvanáct tisíc vozů.

23. května 2024

Autor: