iDNES.cz

Muž spadl do nádrže s louhem, poleptal mu půlku těla. Převáželi ho 120 kilometrů

  8:48
U vážného pracovního úrazu zasahovali v pondělí dopoledne moravskoslezští zdravotní záchranáři. V jedné z opavských firem spadl muž do nádrže s horkým louhem. Poleptaného musel přepravit vrtulník až do zhruba 120 kilometrů vzdálené brněnské fakultní nemocnice.

Vrtulník musel poleptaného muže přepravit až do brněnské fakultní nemocnice. | foto: ZZS Moravskoslezského kraje

„Informace o události v jedné z opavských firem byla krajským operátorům ohlášena krátce před desátou hodinou. Pomoci vyjela lékařská a zdravotnická posádka, první záchranáři byli u postiženého během pěti minut od převzetí výzvy k zásahu,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Do záchrany se podle jeho slov zapojila také posádka vrtulníku LZS Ostrava.

Pětatřicetiletý muž spadl do kádě s horkým louhem, utrpěl při tom vážné popáleniny a poleptání na přibližně padesáti procentech tělního povrchu. „Prvotní lékařské vyšetření ukázalo na zasažení krku, hrudníku, břicha, zad i končetin, stav se jevil jako život ohrožující. Posádky provedly krytí poraněných ploch, podaly léky a uvedly pacienta do umělého spánku,“ přiblížil zásah Humpl. Nutná byla intubace dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci.

Vzhledem k potřebě vysoce specializované péče a nemožnosti přijetí postiženého v ostravském popáleninovém centru, byli k misi povoláni letečtí záchranáři, kteří zajistili jeho rychlý transport a předání ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.

Na pražském Andělu se žena v tramvaji poleptala kyselinou (23. července 2014):

23. července 2014

Autor:
zpět na článek