Kvůli modernizaci křižovatek kolabuje doprava v centru Opavy

  16:10
Je to šílené, komentují lidé na sociálních sítích dopravní omezení kvůli výměně semaforů v centru Opavy. Modernizace křižovatek si vyžádala první zásadnější uzavírku – zákaz vjezdu platí až do konce příštího týdne v Hradecké ulici, výpadovce od Hradce nad Moravicí. Na objížďkách provoz ve špičce stojí.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Neprůjezdná je část Hradecké od křižovatky s Rooseveltovou po její napojení na Nádražní okruh ve směru do centra města. „Objížďky povedou Rooseveltovou, sledujte značení,“ vyzvali zástupci Opavy řidiče.

Kvůli náporu aut však kolabuje provoz na křižovatce Rooseveltovy s třídou Spojenců a na následující křižovatce Husovy s Olomouckou u Loutkového divadla. 

„U Loutkového divadla je to mazec. Kolem osmé ráno kolona stojí až po Vaškovo náměstí. Na Olomouckou odbočíte, jen když jde chodec nebo vás pustí řidič, který jede po hlavní,“ popsal Opavan Marek Schneider.

V opavském provozu jde o první výraznější zatěžkávací zkoušku, ne však poslední. Teď se pracuje na křižovatkách Olbrichovy u Otické a Nádražního okruhu u Hradecké a u vyústění Tyršovy. Ještě větší zátěží za měsíc bude vypnutí semaforů v křižovatce Nádražní okruh, Praskova a Janská u Knihovny Petra Bezruče.

„Složitost křižovatky a silný provoz si vyžádají i asistenci policie,“ uvedl Roman Konečný z opavského magistrátu. 

Zároveň se semafory se v centru Opavy mění i vodovod, kanalizace a plynovod. S těmito pracemi se pojí řada dalších dílčích omezení. Do normálu se doprava vrátí v druhé půlce září.

Nyní je neprůjezdný úsek Hradecké ulice, a to mezi ulicemi Rooseveltova a Nádražní okruh.

Nyní je neprůjezdný úsek Hradecké ulice, a to mezi ulicemi Rooseveltova a Nádražní okruh.