iDNES.cz

Náctiletý mladík v parku osahával osmdesátiletou ženu, chtěl po ní sex

  11:02
Osmdesátiletá seniorka ve středu oznámila havířovským strážníkům, že ji v místním parku napadl a osahával neznámý mladík. Podle popisu jej vypátrali a žena později podezřelého identifikovala jako útočníka.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

Seniorku mladík napadl ve středu 28. července odpoledne. „Před druhou hodinou přišla seniorka nahlásit hlídce městské policie, že ji před chvílí v lesoparku Stromovka obtěžoval neznámý mladý muž,“ uvedl zástupce ředitele havířovské městské policie Libor Morcinek.

Seniorka řekla, že ji muž nejdříve slovně a fyzicky obtěžoval, poté ji začal osahávat na prsou a vyžadoval sex. „Žena začala křičet, k místu napadení se přiblížili lidé. Útočník se zalekl a utekl,“ doplnil Morcinek. Žena popsala, jak mladík vypadal.

Začala po něm pátrat městská i státní policie. Zhruba dvacet minut po oznámení spatřili strážníci na Dělnické ulici muže, který odpovídal popisu pachatele.

„Zadrželi ho a přivolali policisty. Šlo o sedmnáctiletého muže. Podle fotografie jej později seniorka potvrdila jako útočníka,“ řekl Morcinek.

Policisté napadení dále vyšetřují. „Kriminalisté z územního odboru Karviná prověřují veškeré okolnosti. Vyslýchají svědky, vyhodnocují stopy a provádějí další úkony,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková s tím, že vyšetřování je teprve na začátku a mladík dosud nebyl z ničeho obviněn.

Autor:
zpět na článek