Na cyklostezce se před dívkami zkusil uspokojit, případ řeší policie

  10:58,  aktualizováno  4. června 9:15
Obnažil se a masturboval před nezletilými dívkami. Muž se na cyklostezce v Ostravě-Hrabové takto zkusil uspokojit ve dvou případech. Policie hledá další možné poškozené, pátrala I po totožnosti cyklisty, tu již zná. Podobný případ policisté řešili už loni na podzim, pachatele tehdy nedohledali. Zda souvisí s tímto, nevědí.

ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Podle svědectví nezletilých dívek se muž na cyklostezce v blízkosti ostravských ulic Domovská a Šrobárová před nimi zastavil a obnažil.

„Minimálně ve dvou případech masturboval před nezletilými dívkami. Skutek se měl odehrát dne 11. května 2021 po 18. hodině,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Doplnila, že se jedná o dvě na sobě nezávislé situace, jež od sebe dělí zhruba půlhodina, ovšem které spojuje jeden pachatel. Policisté je prověřují jako přečin výtržnictví.

„Poškozených žen či dívek by mohlo být více, proto je žádáme, aby se případně obrátily na linku 158,“ doplnila mluvčí.

Policie zároveň zveřejnila fotografii muže na kole, kterého v souvislosti se svědectvím dívek potřebuje ztotožnit. „Mohl by přispět k objasnění skutku,“ konstatovala Michalíková. V pátek policisté oznámili, že cyklistu ztotožnili. 

Masturbaci před nezletilými dívkami na ostravské cyklostezce řešila policie už loni. Tehdy zveřejnila kamerový záznam jednoho z obchodních domů, jenž údajného pachatele zachycoval. 

Muže se najít nepodařilo. Zda loňský případ souvisí s případy letošními, podle policie nelze prozatím nijak potvrdit ani vyvrátit.

Autor: