Krnov v březnu otevře první část obchvatu, celý bude hotový koncem roku

  17:20
Ač se měl otevřít až začátkem prosince, na jeho první část řidiči vyjedou v březnu a celkově bude právě vznikající severovýchodní obchvat Krnova hotový už v listopadu. Jako první se zprovozní úsek od Hlubčické ulice po průmyslovou zónu Ve Vrbině.
Ilustrační snímek.

ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

Tam teď finišuje stavba protihlukových stěn, most prošel první hlavní prohlídkou a zbývají drobné úpravy a dopravní značení. 

V Hlubčické ulici, jež dál zůstane hlavní komunikací, jsou hotové přístřešky u podchodu a vzniká nové osvětlení. „Tato část bude zprovozněna začátkem března, aby stavbaři mohli uzavřít příjezd do Vrbiny od bývalého Řempa a pokračovat tam s budováním obchvatu,“ uvedl místostarosta Krnova Pavel Moravec. 

Koncem jara se počítá s dočasným otevřením další části mezi Hlubčickou a Petrovickou ulicí. Celý severovýchodní obchvat za více než miliardu bude hotový koncem roku. Odvede auta ze silnice I/57, spojky od Opavy přes Krnov dál do Polska.

Zároveň se chystá další dopravní stavba. Zamezit vjezdu aut do centra Krnova po silnici I/45 od Bruntálu přes Krnov k polské hranici by měl západní obchvat.

ŘSD dokončuje projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí, s jeho vydáním se počítá už letos.

Autor: