V nádrži u Nového Jičína se topila žena, byla v kritickém stavu

  6:52
Záchranáři ve středu dopoledne oživovali 52letou ženu, který se topila ve vodní nádrží Čerťák u Nového Jičína. Ačkoliv se jim podařilo obnovit její srdeční činnost, při transportu do nemocnice zůstávala v kritickém stavu.
Záběr na jedno z aut, které používají moravskoslezští záchranáři.

ilustrační snímek | foto: HZS MSK

Smutná událost se stala před devátou hodinou dopoledne. Když na místo dorazili přivolaní záchranáři, žena už byla vytažená na břeh a lidé jí dávali první pomoc. 

„Pacientka však nejevila žádné známky života, došlo k selhání jejího dýchání i krevního oběhu,“ uvedl krajský mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři ve snaze o její oživení pokračovali, použili přístroj pro nepřímou srdeční masáž, zajistili dýchací cesty, umělou plicní ventilaci a vstup do kostní dřeně pro podávání potřebných léků.

„Po několika desítkách minut se podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost postižené,“ konstatoval mluvčí Humpl. Ženu pak převezli na oddělení ARO do blízké novojičínské nemocnice. Zůstávala však v kritickém stavu.

Tento týden jde v regionu už o druhý případ tonutí. V Opavě v pondělí skočil jedenáctiletý hoch do řeky poblíž mostu u takzvaného Vojenského splavu v Jaselské ulici v Městských sadech, jenže už nevyplaval. Dvě dívky, se kterými na místo přišel, pak přivolaly pomoc, bohužel na záchranu chlapce už bylo pozdě.

Vodní nádrž Čerťák patří k oblíbeným místům koupání lidí z Nového Jičína a nejbližšího okolí.

Vodní nádrž Čerťák patří k oblíbeným místům koupání lidí z Nového Jičína a nejbližšího okolí.

Autor: