V Třinci plánují novou čtvrť s byty a dvacetipatrovou Werk Tower

  16:18
Místo zchátralých bytovek nová moderní část města. Přes miliardu korun by měla stát soukromého investora stavba projektu Nový BO!REK, který v Třinci slibuje bydlení, park, školku či pečovatelský dům. První etapa už začala.

Investor v chystané nové třinecké čtvrti slibuje desítky nových bytových jednotek. Dominantou se má stát dvacetipatrová Werk Tower. | foto: město Třinec

Vizí investora je postavit na svém soukromém pozemku v dnešní lokalitě Nový Borek několik desítek bytových jednotek. V současnosti se tam nacházejí většinou neobydlené chátrající bytové domy. Ještě tam ale bydlí zhruba 25 lidí.

„V rámci projektu by mohlo vzniknout až 160 bytových jednotek různých velikostí, řadové domky se zahrádkami, park, nová školka, dům s pečovatelskou službou, komunitní centrum se službami a možná i nová, dvacetipatrová dominanta ocelového města – Werk Tower ze železobetonu a oceli,“ přiblížil plán Stanislav Cieslar, mluvčí třineckého magistrátu.

Investor v chystané třinecké čtvrti Nový Borek slibuje desítky nových bytových jednotek.

Za projektem stojí společnost Třinecký Concept, vlastněná z 90 procent spolumajitelem Třineckých železáren Jánem Moderem. Město Třinec by mělo být do projektu zapojeno především při přípravách na realizaci potřebné infrastruktury a dopravní dostupnosti.

„Nepůjde ale o luxusní čtvrť. Ceny budou odpovídat tržnímu prostředí v regionu a s ohledem na místo, kde by měla čtvrť vyrůst,“ konstatoval Michal Pitucha, ředitel společnosti BO! Reality a finance, která investora zastupuje.

Nevýhodou projektu, jehož první etapa, rekonstrukce části stávajících domů v plánovaném areálu, už začala, je blízkost Třineckých železáren.

Od chystaných staveb je dělí jen nádraží a silnice na Český Těšín. Stavba prvních nových domů by mohla začít už příští rok v červnu.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: