Na sídlištích v Novém Jičíně a v Kopřivnici přibudou nová parkoviště

  14:52
Desítky nově vzniklých parkovacích míst potěší ještě letos obyvatele sídlišť v Novém Jičíně a také v blízké Kopřivnici. Už v červnu se začalo stavět ve Vančurově ulici v Novém Jičíně.

Ilustrační snímek provizorního parkoviště v Novém Jičíně | foto: Google maps

Na prostranství mezi bytovými domy a obvodním oddělením policie v Novém Jičíně přibude celkem třináct kolmých stání.

„K parkovišti povede nová příjezdová komunikace a chodník pro pěší, jehož součástí bude schodiště s ocelovým zábradlím,“ informovala Kateřina Janečková z novojičínského odboru rozvoje a investic.

Ve stejné ulici vznikne i šest nových podélných stání pro vozidla. Prostor pro auta se vytvoří částečným posunutím chodníku.

V Novém Jičíně plánují také nová podélná stání v Dlouhé ulici. „Asi stometrový úsek stávající komunikace se zúží ze sedmi na šest metrů. Parkovací plochu bude tvořit plastová zatravňovací dlažba vyplněná směsí štěrku, substrátu a hlíny,“ řekl starosta města Stanislav Kopecký. Počítá se zde se zhruba patnácti novými stáními.

Travnaté plochy

Na 32 parkovacích míst se mohou těšit i obyvatelé kopřivnické Školní ulice a jejího okolí. Nová stání vzniknou podél silnice na travnatých plochách mezi ulicemi.

Projekt kromě nedostatku parkovacích ploch řeší i problém s vodou, která v této lokalitě po intenzivních deštích stéká ze svahu Bílé hory.

„Parkovací místa proto budou vybudována z betonové drenážní dlažby umožňující vsakování dešťových vod,“ popsala mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková. Stavba startuje na začátku prázdnin, hotovo má být do listopadu.