Britská firma ostravskou huť koupila poté, co ji společně s dalšími společnostmi nabídl její původní majitel ArcelorMittal.
Prodejem části majetku totiž před časem podmínila svůj souhlas s koupí ocelárny v italské Ilvě Evropská komise.
„Ostravská huť má strategickou pozici,“ řekl generální ředitel Liberty Steel Jon Bolton. „Chceme zde proto stabilizovat výrobu a poté ji významně navýšit, abychom využili i volnou kapacitu finální výroby,“ doplnil.
O investicích bude jasno za měsíc
Jak přesně chce nový majitel avizovaného rozvoje firmy dosáhnout, zatím není jasné. Už při převzetí firmy společnost Liberty avizovala, že detaily o dalších krocích zveřejní poté, co si vypracuje vlastní analýzu. Na tu si firma vyčlenila sto dnů.
Fotogalerie |
„Analýzu budeme mít připravenu příští měsíc, pak můžeme být konkrétnější,“ řekl Sanjeev Gupta, majitel Liberty Steel.
„V současnosti víme o investicích za zhruba 100 milionů eur, k tomu máme připraveny prorůstové projekty, které připravujeme právě v chystané analýze. Jedním z takových projektů je právě modernizace ocelárny,“ zmínil.
Nová ocelárna je pro ostravskou huť nutností, stávající provoz už naráží na hrany životnosti.
Odboráři doufají v zachování zaměstnanosti
Součástí slavnostní změny názvu byl i podpis memoranda s ministerstvem průmyslu. Ten navázal na podpis dohody s odbory z minulého týdne. Od té si odboráři slibují udržení pracovních míst.
„Je to příslib ze strany vlády i nového majitele, že tady bude zachována zaměstnanost i do budoucna,“ komentoval podpis memoranda odborový předák Roman Bečica.
„Věřím, že se situace na trhu zlepší, že se zlepší ceny výrobků a nebude potřeba pracovní místa rušit,“ dodal.