V ostravské nemocnici řádí zloděj, jeho totožnost pomohla odhalit veřejnost

  9:38,  aktualizováno  13. března 10:49
Policisté na základě záběrů z kamerového systému odhalili totožnost zloděje, který krade v pokojích pacientů ostravské fakultní nemocnice mobilní telefony a peněženky. Nyní chystají další kroky k dopadení pachatele.

Zloděj se do nemocnice vrací od konce loňského roku a jeho rajonem je více oddělení.

„Podle zjištěných informací měl v několika případech využít nepřítomnosti pacientů na pokoji v lůžkové části, a to jak na oddělení traumatologie, tak úrazového,“ informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Z pokojů pacientů si odnáší vše, co má hodnotu, od mobilních telefonů přes peněženky s doklady a penězi až po platební karty. „V jednom případě se dokonce po krádeži pokusil z karty vybrat finanční hotovost, ale poškozený ji naštěstí ihned zablokoval,“ konstatovala Michalíková.

Škoda zatím čítá zhruba deset tisíc korun. Podle dostupných kamerových záznamů i výpovědí svědků zloděj do nemocnice chodil většinou vpodvečer.

Policisté z Ostravy-Poruby k případu zveřejnili snímky, na jejichž základě se jim s pomocí veřejnosti podařilo pachatele identifikovat. „V tuto chvíli připravujeme další kroky k jeho dopadení,“ doplnila mluvčí.

Autor: