Z náklaďáku se vysypaly kameny na dodávku, vyšetřování prodloužila stížnost

  13:10
Ani po půl roce od dopravní nehody u Studénky na Novojičínsku není vyšetřování tragédie se dvěma oběťmi zcela u konce. Sice se ví, co přesně se po prasknutí pneumatiky nákladního vozu naloženého kameny odehrálo, ale původní odložení případu změnila následná stížnost.

Jedna z nejtragičtějších nehod letošního roku v kraji. Nákladní vůz naložený velkými kameny dostal patrně kvůli defektu kola smyk a při nehodě vysypal náklad na protijedoucí dodávku. V ní zemřeli dva lidé. (3. května 2021) | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

V pondělí 3. května zhruba v půl druhé odpoledne jel nákladní vůz MAN naložený velkými kameny po silnici II/464 směrem na Mošnov.

Jenže u křižovatky ulic Oderská a Matiční na okraji Studénky praskla nákladnímu vozu pneumatika, což vedlo k tragickým následkům.

V protisměru totiž zrovna jela dodávka, v níž při nehodě zemřeli dva muži z přepravní společnosti na Frýdecko-Místecku.

Jedna z nejtragičtějších nehod letošního roku v kraji. Nákladní vůz naložený velkými kameny dostal patrně kvůli defektu kola smyk a při nehodě vysypal náklad na protijedoucí dodávku. V ní zemřeli dva lidé. (3. května 2021)

„Znalecký posudek z oboru dopravy určil, že praskla levá přední pneumatika. Nákladní vůz se při následném smyku dostal do protisměru a současně se začal převracet. S dodávkou došlo nejprve k čelnímu střetu a poté při dokončení převrácení se z korby na vozidlo vysypal náklad kamenů,“ popsal policejní mluvčí René Černohorský. 

Je tedy možné, že oba muži utrpěli smrtelná zranění už při nárazu jejich dodávky do nákladního vozu. Řidič náklaďáku utrpěl lehké zranění nohy, zkouška na alkohol byla negativní.

Policejní vyšetřovatel pak na základě expertizy případ odložil s tím, že se nepodařilo zjistit trestný čin jakékoli osoby.

„Proti tomuto usnesení však právní zástupce pozůstalých podal stížnost, takže věc nyní posuzuje státní zastupitelství,“ doplnil mluvčí Černohorský.

Státní zástupce může dosavadní výsledek potvrdit, nebo nařídit další vyšetřování a dokazování. Do té doby nebude vyšetřování nehody definitivně uzavřeno.

Počet nehod v Moravskoslezském kraji od začátku roku do konce října se ve srovnání se stejným obdobím loni zvýšil. Minulý rok se za deset měsíců stalo 7 692, letos o 523 více. 

Těžkých následků však ubylo. Zatímco loni zemřelo 32 lidí a 132 jich bylo těžce zraněno, letos to bylo 24 zemřelých a 117 těžce zraněných.

Autor: