Při řetězové havárii na ledovce srazilo dvě ženy jejich vlastní auto

  17:02
Řetězová nehoda se ráno stala v Ostravě. Karambol odstartoval osobní vůz, který dostal smyk a narazil do svodidel. Auto jedoucí za ním zastavilo a řidička se spolujezdkyní šly zjistit, zda není někdo zraněný. Nakonec ale samy potřebovaly lékařské ošetření. Srazilo je totiž jejich odstavené auto, do nějž nabouraly další vozy.

V Ostravě dnes řešili řetězovou nehodu. | foto: HZS MSK

Nehoda se stala před devátou ráno poblíž tramvajové zastávky Hulvácká. 

První vůz dostal na namrzlé silnici smyk a narazil do svodidel. Na to zareagovaly ženy jedoucí za ním. „Řidička u nehody zastavila a se spolujezdkyní se šly přesvědčit, zda jsou lidé v havarovaném autě v pořádku,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Jenže do jejich odstaveného auta posléze nabourala další dvě. Řidiči těchto vozidel nedokázali na zledovatělé cestě včas zabrzdit. Dvojici žen tak srazilo jejich vlastní vozidlo, které náraz odhodil.

„Dotyčné byly se zraněním předány do rukou lékařů,“ podotkla Michalíková.

Řetězová nehoda Plzeňskou ulici na čas uzavřela, policie motoristy nasměrovala na objízdnou trasu. S odklízením havarovaných aut pomáhali hasiči. „Na místo bylo třeba povolat i posypový vůz, neboť silnice byla zledovatělá,“ dodal mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Počasí dnes komplikovalo život řidičům v celém kraji. Jen do půl druhé odpoledne policisté řešili padesát nehod. Problémy působila zejména ledovka. 

Autor: