Řidič jel v Ostravě na červenou a smetl jiné auto, zranilo se pět lidí

  10:06
Pět lidí se zranilo při páteční večerní nehodě dvou aut v Ostravě. Řidič jednoho z vozů projel semafor na červenou a z boku narazil do druhého auta. Zranilo se pět lidí, oba řidiči byli střízliví.

Při nehodě v Ostravě se zranilo pěti lidí. (17. listopadu 2023) | foto: HZS MSK

Kolize se stala v křižovatce ulic Mariánskohorská a 28. října, nedaleko zastávky MHD Nová Ves vodárna, chvilku po 19. hodině. Jedno z aut skončilo po srážce mimo silnici.

Chybující řidič jel ve směru od části Hulváky, směrem na Porubu. „Podle dosud zjištěných informací měl do křižovatky řízené semafory vjet na červený signál, kvůli čemuž se bočně srazil s dalším vozem jedoucím od Hrabůvky ve směru na Mariánské Hory,“ popsala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Při nehodě se zranilo pěti lidí. Dva z nich museli vyprostit hasiči s pomocí páteřových desek. Další tři lidé zvládli vystoupit sami ještě před jejich příjezdem. Všichni zranění byli po nehodě při vědomí.

Střet s kamionem vymrštil auto z mostu. Zemřela žena, tři lidé se zranili

„Čtyřiačtyřicetiletý muž a jednačtyřicetiletá žena měli poranění v oblasti hrudníku. Po ošetření byli převezeni na urgentní příjem do Městské nemocnice v Ostravě,“ upřesnil mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

Dále záchranáři ošetřili tři čtyřiatřicetileté ženy. „Dvě měly poranění nohou, třetí poranění hrudníku a dolní končetiny současně. Dvě pacientky byly transportovány na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava, jedna do Městské nemocnice v Ostravě na urgentní příjem,“ doplnil Humpl.

Dechové zkoušky u obou řidičů vyloučily pití alkoholu před jízdou.

Autor: