V Opavě se střetla dvě auta, hasiči z nich vyprostili tři těžce zraněné a psa

  11:22
Všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku vyrazily před půlnocí na neděli do městské části Opavy Kylešovic. Srazila se zde dvě osobní auta, z nich hasiči vyprostili tři těžce zraněné. Jedno z aut dostalo smyk a následně narazilo do protijedoucího vozidla.

V noci na neděli se srazily dvě auta na Opavsku, zranili se tři lidé. (1. srpna 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

„V sobotu ve 23:24 byla na operační středisko HZS MSK nahlášena dopravní nehoda dvou osobních automobilu, která se stala v Opavské městské části Kylešovice. U nehody došlo ke zranění celkem tří lidí,“ uvedl mluvčí hasičů  Lukáš Popp.

Podle vyšetřování policie jel třiatřicetiletý muž autem ve směru od Opavy na obec Branka u Opavy, přičemž z doposud přesně nezjištěných příčin dostal smyk. Přejel do levého jízdního pruhu a pravou boční částí vozu se čelně střetl s protijedoucím autem, které řídil dvacetiletý muž. 

„V tomto automobilu cestovala na předním sedadle spolujezdkyně i šestnáctiletá dívka,“ uvedl Černohorský.

Všechny tři pasažéry museli hasiči z aut vyprostit, z prvního automobilu  pomocí hydraulického vyprošťovacího, z druhého bez použití vyprošťovacího zařízení. 

„Dvacetiletý muž byl po nehodě v bezvědomí a ohrožení života. Lékař u něj při prvotním vyšetření zjistil těžké zranění obou dolních končetin a hrudníku. Posádky zajistily dva žilní vstupy pro podávání léků, následně také dýchací cesty pacienta a přístrojem řízenou ventilaci. Posádka vrtulníku pak muže šetrně přepravila do ostravské Fakultní nemocnice,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Do ostravské nemocnice záchranáři přepravili i nezletilou dívku, která měla poraněním dolní a horní končetiny, hlavy a hrudníku. „Také její stav byl vážný,“ uvedl Humpl.

„Třiatřicetiletého muže zajistili záchranáři krčním límcem a pomocí vyprošťovacího rámu přemístili do sanitního vozidla. Ošetřen byl s poraněním hlavy a hrudníku a následně předán do péče urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava,“ popsal Humpl. 

Kvůli rozsahu zranění nemohli policisté provést dechové zkoušky na přítomnost alkoholu a návykových látek a nařídili tak odběr v nemocnici. 

U dvacetiletého muže v autě cestoval pes, kterého si převzala hlídka městské policie. 

Na místě zasahovaly profesionální jednotka hasičů ze stanice Opava a jednotka dobrovolných hasičů Opava - Kylešovice. Hasiči po příjezdu na místo události museli ihned zajistit vozidla proti požáru a poskytli předlékařskou pomoc všem účastníkům nehody. Připravili i místo na přistání vrtulníku.

Po celou dobu zásahu a vyšetřování příčiny nehody byla silnice uzavřená. Hasiči následně provedli její úklid.  

Autor: