Při nehodě na Novojičínsku se zranilo osm lidí včetně tří malých dětí

  10:00,  aktualizováno  12:31
Osm lidí se v sobotu večer zranilo při srážce dvou automobilů na Novojičínsku. Nejhůř poraněnou devětačtyřicetiletou ženu záchranáři převezli do ostravské nemocnice s poraněním pánve, břicha a hrudníku. Ve vozech cestovaly i tři malé děti.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Kolize se stala před sobotní sedmou hodinou večerní nedaleko obce Rybí na Novojičínsku. Kvůli počtu zraněných na místo vyjely čtyři posádky z různých základen.

„Devětačtyřicetiletá žena se zranila nejvážněji. Utrpěla poranění hrudníku, břicha, pánve a nohy. Posádky ji zajistily pánevním pásem, uložily do podtlakové matrace a zahájily podávání léků,“ popsal mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl. Sanitka ženu převezla do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Krátce v bezvědomí zůstala po nehodě dvaasedmdesátiletá žena. „Jevila známky otřesu mozku. Po ošetření byla předána na chirurgické ambulanci novojičínské nemocnice,“ doplnil.

Do stejné nemocnice putovalo i zbylých šest zraněných. Tři dospělí se středně těžkými zraněními a tři děti ve věku dva a tři roky. „Děti byly zasahujícím lékařem vyšetřeny a k vyloučení poranění přepraveny na dětskou ambulanci,“ uzavřel Humpl.

Mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková uvedla, že nehoda se stala na sjezdu u obce Libhošť. Řidič jednoho z vozů pravděpodobně nedal druhému automobilu přednost. Nyní je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Autor: