Motorkářka spadla na Bruntálsku, zranilo ji projíždějící auto

  10:44
Vrtulník letecké záchranné služby letěl v pátek dopoledne pro vážně zraněnou motorkářku k obci Rázová na Bruntálsku. Žena spadla ze své motorky a následně ji zranilo projíždějící auto. V umělém spánku ji vrtulník dopravil do nemocnice v Ostravě.

ilustrační snímek | foto: HZS Královéhradeckého kraje

„Po desáté hodině dopolední přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska tísňové volání, ohlášena byla havárie motocyklu poblíž obce Rázová. Na pomoc neprodleně vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Bruntálu a vzlétl vrtulník leteckých záchranářů z Ostravy,“ řekl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Šestatřicetiletá motorkářka spadla a následně ji poranilo i projíždějící auto. Při příjezdu záchranářů jevila známky poruchy vědomí a nedostatečného dýchání. 

„Zasahující lékař zjistil vážná a život ohrožující poranění v oblasti břicha, pánve a dolních končetin. Pacientku bylo nutné uvést do umělého spánku, provést intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři ji zajistili pánevním pásem, uložili do vakuové matrace, ošetřili vnější poranění a připravili k transportu. Vrtulník poté postiženou přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ popsal páteční zásah Humpl.

Autor: