U Frýdku-Místku se dva motorkáři srazili s cyklistou. Senior na místě zemřel

  17:14
K vážné dopravní nehodě dvou motorkářů a cyklisty u Frýdku-Místky vyjely po nedělním poledni všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku. Na místě zemřel starší muž, další dva zraněné převezli záchranáři do nemocnice.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Nehoda se stala na silnici mezi Frýdkem-Místek a Sedlištěm patnáct minut po poledni.

„Dvaasedmdesátiletý muž z Frýdeckomístecka jel na elektrokole směrem na Sedliště. S největší pravděpodobností chtěl ze silnice sjet doleva, kde vede cyklostezka. V té době byl předjížděn dvěma za sebou jedoucímu motorkáři. Došlo ke střetu, cyklista přes prováděnou resuscitaci na místě zemřel,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie René Černohorský.

Jeden motorkář ve věku 41 let byl zraněn těžce a záchranáři ho letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě. Druhý ve věku 43 let byl zraněn lehčeji a sanitkou ho záchranáři převezli do nemocnice v Havířově.

U cyklisty policisté nařídili soudní pitvu. U těžce zraněného motorkáře odběr krve kvůli zjištění, zda neřídil pod vlivem alkoholu či drog. U druhého motorkáře policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní.

„Vše je v prověřování frýdeckomísteckých dopravních policistů a kriminalistů. Zjišťují způsob odbočování cyklisty, pokud opravdu odbočoval. Zjišťují průběh jízdy motorkářů, budou vyslýchat svědky. Pokud jsou další svědci, ať se obrátí na linku 158,“ dodal Černohorský.

Silnice byla obousměrně uzavřena do šestnácté hodiny.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: