Kamion narazil do silničářů, doprava na ostravské výpadovce stála několik hodin

  12:30,  aktualizováno  15:44
Zcela neprůjezdná byla mezi jedenáctou a třetí hodinou výpadovka mezi Ostravou a Opavou ve směru od Ostravy. Záchranáři, policie i hasiči tam zasahovali kvůli nehodě kamionu, který zezadu narazil do auta silničářů. Ti tam pracovali na údržbě příkopů. Nehoda si vyžádala jednoho zraněného.

U Krásného pole se na výpadovce z Ostravy směrem na Opavu převrátil kamion. Narazil do silničářů, kteří čistili příkopy. | foto: HZS MSK

„V současné době je silnice 1/11 z Ostravy směrem na Opavu po dopravní nehodě zcela průjezdná a provoz obnoven,“ ohlásila krátce před třetí odpoledne policejní mluvčí Eva Michalíková konec zásahu, který si vyžádal několikahodinové přerušení provozu na ostravské výpadovce.

Kolize se udála krátce po jedenácté hodině dopoledne na silnici I/11 v úrovni obce Krásné Pole ve směru z Ostravy na Opavu.

„Řidič kamionu měl přehlédnout vozidlo silničářů, kteří na kilometru 273 prováděli údržbu, a zezadu do nich naboural. Následkem toho došlo k převrácení kamionu na bok,“ upřesnila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Dechová zkouška u řidiče byla negativní, z kamionu mu museli pomoc hasiči. Na místo se sjely všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Při nehodě došlo ke zranění jednoho z řidičů, který musel být z vozidla vyproštěn,“ popsala mluvčí krajských hasičů Kamila Langerová s tím, že zraněný putoval do péče záchranářů.

„Hasiči provedli protipožární opatření havarovaných vozidel, na únik provozních kapalin použili sorbent, životní prostředí nebylo nehodou ohroženo. Po ukončení šetření nehody policií uklidili vozovku,“ dodala Langerová. Havarovaná auta postavila na kola technika silničářů.

Autor: