Řidič s dvěma promile v Jablunkově srazil ženu, střet s autem nepřežila

  11:00
Silně podnapilý řidič automobilu srazil ve středu chodkyni přecházející silnici v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. Žena i přes veškerou snahu záchranářů zraněním na místě podlehla. Muži při dechové zkoušce naměřili přes dvě promile alkoholu.

Policie zasahovala u tragické nehody v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. (21. září 2022) | foto: Policie ČR

Tragická nehoda se stala krátce před půl pátou odpoledne, kdy se čtyřiačtyřicetiletý řidič Škody Octavie jedoucí po ulici Dukelská směrem k Mariánskému náměstí, střetl se ženou, která přecházela vozovku mimo přechod pro chodce. Záchranáři byli na místě během tří minut, přesto se ale zraněnou nepodařilo zachránit.

„Pětasedmdesátiletá žena zůstala po srážce v bezvědomí a došlo u ní k selhání krevního oběhu,“ uvedl tiskový mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. „Činnost srdce se podařilo obnovit, stav pacientky se ale následně znovu začal zhoršovat.“

K nehodě kromě záchranářů dorazila také lékařská posádka z Třince, a přestože při oživování zdravotníci použili léky i přístroje, žena mnohočetným zraněním nakonec podlehla.

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v krvi, která prokázala přes dvě promile. „Muže jsme umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění a nařídili u něj odběr krve,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová s tím, že celou věc nyní vyšetřují třinečtí kriminalisté kvůli podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: