GIBS vyšetřuje nehodu policistů v Ostravě, při srážce zemřel služební pes

  11:12
Nehodou dvou automobilů řízených policisty v Ostravě-Vítkovicích se začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Jeden ze řidičů údajně před jízdou pil alkohol, navíc srážku vozů nepřežil převážený služební pes.

Nehoda automobilů řízených policisty v Ostravě-Vítkovicích. | foto: Facebook Jsem z Ostravy

Na případ upozornila televize Prima, podrobnosti nehody však zatím nejsou známy.

„Mohu jen potvrdit, že jsme případ převzali. Doposud však nebylo proti žádné osobě zahájeno trestní stíhání,“ konstatovala mluvčí GIBS Ivana Nguyenová s tím, že vzhledem k začátku vyšetřování nelze sdělit více.

Nehoda se stala minulý čtvrtek v ulici 1. máje. Podle informací MF DNES projížděli po hlavní silnici policejní kynologové se služebním psem, kterého převáželi v zadní části vozidla.

Údajně z vedlejší ulice jim vjel do cesty vůz řízený kriminalistou, jenž už měl po službě. Jeden z účastníků nehody se těžce zranil.

„Šestapadesátiletý muž zůstal zaklíněný ve vozidle a byl v bezvědomí. Po jeho vyproštění jsme ho ošetřili a kvůli poranění hlavy a mozku převezli do nemocnice,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zasahující policisté poté jednomu ze řidičů naměřili 0,9 promile alkoholu. Nehoda bohužel měla i oběť, protože srážku automobilů nepřežil převážený německý ovčák.

Autor: