Na D48 u Frýdku-Místku se převrátila cisterna, vytekly tisíce litrů mléka

  10:12,  aktualizováno  10:39
V noci na sobotu byl přerušený provoz na dálnici D48 na Frýdecko-Místecku. Před třetí hodinou ranní se tam převrátila cisterna převážející mléko, kterého vyteklo 11 tisíc litrů. Nehoda zcela zablokovala úsek dálnice.

„Dvě jednotky profesionálních hasičů se v sobotu v noci zapojily do odstraňování následků dopravní nehody nákladního automobilu na dálnici D48. V katastru obce Zelinkovice se ve směru na Frýdek-Místek před tunelem Lysůvky převrátil přívěs cisterny vezoucí mléko,“ řekl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

Řidič kamionu se při nehodě nezranil a dechová zkouška na alkohol byla negativní. Před příjezdem hasičů z cisterny vyteklo zhruba 11 tisíc litrů mléka. Na místo tak vyrazili i zástupci Povodí Odry a odboru životního prostředí.

Šest tisíc litrů mléka přečerpal řidič do cisterny tažného automobilu. Poté hasiči převrátili vlek zpět na kola. „S tím jim musela pomoci těžká technika, velitel zásahu si na místo události povolal těžkotonážní jeřáb Demag spolu s vyprošťovacím speciálem Bison ze stanice HZS MSK v Ostravě – Zábřehu. S nimi dorazila i pojízdná dílna s technickými prostředky,“ uvedl Kozák.

Hasiči jeřábem nadzvedli vlek, pod něm podsunuli pneumatické vaky a začali zvedat cisternu. Ta následně měkce dosedla na vaky.

Policisté dopravu odkláněli přes Rychaltice. Hasiči zásah ukončili v půl sedmé ráno. Řidiči dopoledne mohou dálnici ve směru na Frýdek- Místek projet levým jízdním pruhem.

Autor: