Řidička poslechla navigaci a odbočila, jenže do kolejiště. Vyprostili ji hasiči

  12:42
Kuriózní nehodu řešili minulý týden policisté a hasiči v Ostravě. Mladá řidička tam jela podle navigace a když slyšela pokyn, aby odbočila, učinila tak. Jenže skončila v tramvajovém kolejišti.

Škodovka se zaklínila v kolejích poblíž ostravské tramvajové zastávky Dolní Vítkovice. (26. ledna 2023) | foto: Policie ČR

Jednadvacetiletá řidička ve Škodě Fabia jela ve čtvrtek před devátou hodinou večer po Ruské ulici a při jízdě a odbočování se řídila navigací. „Navigace jí údajně dala pokyn, aby odbočila. Poslechla ji a vjela s vozidlem na kolejiště,“ popsala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Řidička to však nevzdala a po kolejích jela ještě třicet metrů, než se poblíž zastávky Dolní Vítkovice definitivně zasekla. Na místo pak přijeli hasiči, kteří osobní automobil vyprostili, přičemž po tuto dobu byla na frekventované trati zastavena tramvajová doprava.

Během dopravního incidentu se naštěstí nikdo nezranil. Alkohol se u řidičky neprokázal, stejně tak i drogy.

Policisté pak řidičce udělili pokutu. „A zejména ženě doporučili, aby navigaci příště tolik nevěřila a radši se vždy přesvědčila, jestli jede po silnici,“ dodala mluvčí Michalíková.

Řidička jela po Ruské ulici a vjela na kolejiště, po něm dojela až k zastávce Dolní Vítkovice.

Řidička jela po Ruské ulici a vjela na kolejiště, po něm dojela až k zastávce Dolní Vítkovice.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: