Usmála se na mě, obhajoval muž sexuální obtěžování. Chtěl znásilnit dvě ženy

  11:42
Hned dvě ženy během několika málo minut v Ostravě sexuálně obtěžoval sedmatřicetiletý muž z Karvinska. Obě poškozené se ubránily a následně neváhaly jeho jednání i popis ohlásit policii. Kriminalistům tak pomohly násilníka rychle dopadnout.

První ze svých dvou obětí si muž vyhlédl během cesty tramvají z centra Ostravy. „U výslechu uvedl, že žena se na něj usmála, a tak nabyl pocitu, že se jí líbí,“ přiblížila detaily mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Když později žena v Ostravě-Přívoze vystoupila z tramvaje, rozhodl se ji muž sledovat až k jejímu domu. Tam se odhodlal k činu a začal ji osahávat na intimních partiích. „Žena okamžitě zareagovala křikem, toho se obviněný zalekl a z místa utekl. Při tom ztratil mobilní telefon,“ uvedla Michalíková.

Muž se po práci toulal Ostravou a osahával ženy, nejmladší bylo 12 let

Tím však násilník neskončil. Když procházel ulicí směrem k autobusové zastávce, zahlédl tam další ženu. Rozhodl se znásilnit i ji. „K dotyčné přistoupil a začal se jí opět dotýkat na intimních místech. V tu chvíli si toho všiml přítel ženy, který stál opodál a okamžitě na mužovo jednání reagoval. Mezi oběma došlo ke slovní potyčce,“ popsala mluvčí s tím, že násilník začal muži dokonce vyhrožovat. Nakonec však i odsud utekl neznámo kam.

Obě poškozené ženy a muž, jež byl události svědkem, incidenty vzápětí oznámili na policii. Policisté mapovali možný pohyb pachatele, do pátrání se zapojil psovod se služebním psem a pomohly i záznamy z městských kamer. Nedlouho poté tak kriminalisté muže zadrželi.

Lékař z Ostravy znásilnil pět žen, vyšetřování už spěje k jeho obžalobě

Dotyčný nyní čelí obvinění ze znásilnění, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. „Muž s kriminalisty spolupracoval a ke svému jednání se doznal. Dále uvedl, že měl po alkoholu chuť na sex, ženy se mu líbily a tak je chtěl oslovit s nabídkou k sexu,“ objasnila Michalíková motivy činu. Obviněnému nyní hrozí až pět let vězení.

Autor: