iDNES.cz

Pět prohřešků za jízdu: motorkář jel pod vlivem, bez papírů i s cizí SPZ

  16:32
Rekordmana ve sběru prohřešků zastavili v noci na pátek policisté ve Frýdku-Místku. Muž nejenže byl pod vlivem alkoholu a neměl řidičák, jeho motorka měla navíc propadlou technickou, žádné povinné ručení a SPZ na ní pocházela z jiného stroje.

Motorkář, kterého zastavila policie ve Frýdku-Místku, spáchal jedinou jízdou pět prohřešků. | foto: Policie ČR

Policisté zastavili motorkáře kvůli běžné kontrole, ten však hlídce nepředložil žádné doklady, své údaje však policistům poskytl, díky čemuž hlídka obratem zjistila, že nemá řidičák.

„To byl jen první z řady prohřešků. Dechová zkouška prokázala kolem 1,3 promile alkoholu v dechu. Dále policisté ověřením v příslušné evidenci zjistili, že registrační značky nepřináleží motocyklu, na kterém muž jel, ale jsou evidovány k jiné motorce,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

To však ještě nebylo vše. Motocykl měl přes dva roky propadlou technickou kontrolu a navíc žádné povinné ručení. „Policisté na místě zajistili registrační značky a muži zakázali další jízdu. Pro podezření z trestného činu jej zadrželi a předali kolegům z obvodního oddělení,“ popsala mluvčí.

Muž je nyní podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Porušení zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a zákona o provozu na pozemních komunikacích, bude řešit správní orgán. „Okolnostmi celé věci se policisté i nadále zabývají,“ doplnila mluvčí.

Autor:
zpět na článek