Po týdnu se našlo tělo muže, který zmizel pod jezem rozvodněné Opavy

  9:12,  aktualizováno  15:22
Rozvodněná řeka Opava týden komplikovala hledání muže, který se u Kravař na Opavsku pokusil splout jez. Nyní pátrání skončilo, tělo objevila náhodná kolemjdoucí asi deset kilometrů po proudu.

Hasiči na člunech hledají vodáka, který zmizel při pokusu o sjezd jezu v řece Opavě. | foto: HZS MSK

Muž i s rodinou před týdnem splouval řeku Opavu v době, kdy byla těsně pod prvním stupněm povodňové aktivity. Podle dostupných informací měl běžný člun vhodný na stojatou vodu, například rybník, přehradu či jezero, ne na rozvodněnou řeku.

Nad jezem měl vyložit rodinu a pokusit se jej splout sám. Policie oznámení o tom, že zmizel v řece, přijala první červencový den v noci. Od té doby po něm pátrala.

„Před jedenáctou hodinou dopoledne oznámila náhodná kolemjdoucí, že v jezu na řece Opavě u Lhoty u Opavy vidí plavat lidské tělo,“ informoval mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo společně s policií vyjeli hasiči a tělo vytáhli. „Šlo o muže, který odpovídal popisu pohřešovaného muže ročníku 1983 včetně oblečení a tetování,“ upřesnil mluvčí s tím, že totožnost byla již dalšími úkony také potvrzena.

Tělo se našlo zhruba deset kilometrů od jezu u Kravař, kde muže viděli svědkové naposledy.

Do pátrání byli nasazeni postupně policisté s člunem, psovodi, vrtulník i speciálně vycvičení hasiči. 

„Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky - profesionální z Opavy a dobrovolná z Dolního Benešova. Obě využily čluny ve verzi s motorovým proudovým pohonem, který je vhodnější pro plavbu v mělké vodě,“ popsal pátrání v minulých dnech mluvčí hasičů Jakub Kozák. 

Až dosud nebylo úspěšné kvůli vysokému stavu vody, nebylo možné nasadit ani policejní potápěče.

Autor: