Po večerní pitce posnídal pár piv, motorkář nadýchal přes tři promile

  17:44
Bylo s podivem, že se na motocyklu vůbec udržel. Když 31letý muž v Bystřici na Třinecku zastavil ve čtvrtek dopoledne u policejní hlídky, bylo zřejmé, že před jízdou pil alkohol. Dechový test pak prokázal 3,25 promile. Navíc už měl soudní zákaz řízení.

Kontrola motorkáře na Třinecku, dechová zkouška prokázala 3,25 promile. | foto: Policie ČR

Vše se odehrálo v devět hodin dopoledne. „Muž z hlavní silnice odbočil na benzínovou čerpací stanici, kde jej policisté předepsaným způsobem zastavili,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Potřebné doklady, jako například řidičský průkaz, nepředložil a přiznal, že mu byl před časem zadržen, přičemž navíc má soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. To si hlídka vzápětí ověřila a vše potvrdila.

Kontrola motorkáře na Třinecku, dechová zkouška prokázala 3,25 promile.

„Při kontrole byl navíc z dechu řidiče cítit alkohol, jeho chování bylo značně nervózní a chůze nejistá,“ zmínila policejní mluvčí. Následná dechová zkouška skončila naměřenou hodnotou 3,25 promile.

Nezapíral a policistům popsal, že předchozí večer mohutně popíjel pivo i tvrdý alkohol. A ráno si místo snídaně dal dalších několik piv. Pak se snažil svůj čin omluvit tím, že přeci jen odjel kousek na benzinku, aby si koupil cigarety.

„Dopravní policisté muže na místě zadrželi a předali kolegům z obvodního oddělení Třinec,“ poznamenala mluvčí Kubzová. Muž nejprve putoval na záchytku a nyní se zpovídá ze dvou trestných činů: ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí.

Autor: