Most přes Odru v Ostravě je opravený, dopravní komplikace v okolí trvají

  11:20
Petřkovický most přes řeku Odru v Ostravě je opět průjezdný v obou směrech bez omezení. Skončila jeho rekonstrukce, která trvala přes tři měsíce. Jenže motoristé narazí na jiná omezení hned na Hlučínské ulici.

Silniční obloukový most přes řeku Odru zajišťuje spojení mezi Hlučínskem a Ostravou. | foto: mostiky.cz

Stavba zkomplikovala život zejména řidičům, kteří z Hlučínska či ostravského obvodu Petřkovice směřovali do centra krajského města, nebo opačně (o dopravní kalamitě na začátku oprav čtěte zde). 

Most totiž v době přestavby sloužil jen záchranářům a městské hromadné dopravě, později byl pro osobní dopravu otevřený jen v nočních hodinách. Ve dne tedy musela většina řidičů používat objízdné trasy, třeba přes Koblov.

Nyní se ale situace změnila. Rekonstrukce mostu financovaná Ředitelstvím silnic a dálnic skončila. Most je opět plně otevřený.

Dál však trvají omezení individuální i městské hromadné dopravy související s rozsáhlou rekonstrukcí silnice a tramvajové trati v ulici Hlučínská za 110 milionů korun, na níž se podílejí DPO a město Ostrava.

V jednom směru bude hlavní tah průjezdný od 15. listopadu. „Chceme upozornit, že i po otevření mostu zůstává pro řidiče individuální dopravy nadále uzavřená Hlučínská ulice,“ řekla mluvčí Dopravního podniku Ostrava (DPO) Tereza Šnoblová.

V praxi to znamená, že pokud řidiči směřují z Hlučína směrem na Ostravu, dostanou se sice v Petřkovicích přes most, ale už po několika stech metrech je zastaví uzávěra na opravované silnici. Z druhé strany se k mostu ani nedostanou. 

Mohou využít objízdnou trasu po Mariánskohorské ulici či dálniční přivaděč v ulici Slovenská. S objížďkami přitom musí počítat ještě nejméně jeden až dva měsíce.

„Pro individuální dopravu se ulice Hlučínská ve směru do centra města uvolní v polovině listopadu,“ řekla mluvčí DPO s tím, že ve směru na Hlučín budou muset osobní auta dál využívat objízdnou trasu po ulici Slovenská.

K úplnému zprovoznění hlavního tahu dojde v polovině prosince. V té době DPO obnoví i tramvajový provoz na trase od sadu Boženy Němcové.

Most přes Odru je už otevřený (modrá značka), ale Hlučínská ulice (červená značka) se dále opravuje.

Most přes Odru je už otevřený (modrá značka), ale Hlučínská ulice (červená značka) se dále opravuje.