Opilý muž hodil po hostech pivnice lahev s močí, kameny i květináč

  11:48
Policie vyšetřuje incident z ostravského obvodu Poruba. V pátek večer se tam opilý rozčilený muž snažil uklidnit hosty předzahrádky pivnice. Když neuspěl, na slunečníky předzahrádky házel ze čtvrtého poschodí vše, co mu přišlo dostatečně těžké nebo odpudivé, například lahev s vlastní močí.
Ilustrační snímek.

ilustrační snímek | foto: MF DNES

Vztek musel být obrovský. Naštvaný 33letý muž okolo devatenácté hodiny nejprve lidem na předzahrádce vyhrožoval, že jestli se nezklidní, tak se na ně z okna vymočí. Když neuspěl, přešel od slov k činům.

Vrátil se do domu a z okna ve čtvrtém poschodí nejprve mrštil dolů na slunečník předzahrádky plastovou lahev naplněnou vlastní močí.

„Poté hodil několik kamenů o velikosti do patnácti centimetrů, čímž na slunečníku způsobil škodu ve výši tři a půl tisíce korun. Své jednání završil vyhozením květináče, a to i se vzrostlými rostlinami,“ popsal mužův amok policejní mluvčí Richard Palát.

Naštěstí nikdo neutrpěl zranění. Když muž vystřízlivěl, policie množství alkoholu neuvedla, tak ho vyslechli. Obviněn byl z výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví.

Autor: