Z výbuchu plynu v Karviné viní policie nájemníka, který se jediný zranil

  14:44
Policisté pokročili ve vyšetřování úterní exploze plynu v Karviné. Nájemníka bytu obvinili z obecného ohrožení, za což mu hrozí několik let za mřížemi. Dva byty v domě stále nejsou obyvatelné.

Incident v ulici U Bažantnice v karvinské části Nové Město se stal v úterý okolo druhé hodiny odpoledne. Exploze v bytě ve druhém poschodí zatřásla s domem, vybila okna a způsobila další škody. Předběžně byly sečteny na 200 tisíc korun.

Vyšetřovatelé nyní obvinili z obecného ohrožení a poškození cizí věci 56letého nájemníka bytu, který se při výbuchu jako jediný zranil.

„Ve vyšetřování je několik verzí. V těchto dnech žádáme o znalecká zkoumání z oblastí technických a lékařských. Rozhodující ve vyšetřování budou závěry znalců a analýza zjištěných indicií,“ nepotvrdila zatím karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková neoficiální informaci, že tímto způsobem chtěl muž spáchat sebevraždu. Lidé z domu také uváděli, že nájemník měl problémy s alkoholem a byly s ním i jinak potíže.

Fotogalerie

Podle statika je dům obyvatelný, a to kromě bytu, kde plyn explodoval, a sousedního bytu. „Do všech ostatních se mohli jejich obyvatelé vrátit,“ poznamenala Viačková.V úterý bylo evakuováno dvanáct lidí.

S plynem měli tento týden problém i ve Frýdku-Místku. Ve středu večer muselo opustit své byty 79 lidí z domů v ulici Dr. Antonína Vaculíka, protože hasiči v suterénech naměřili vysoké koncentrace plynu. Město pro evakuované zajistilo nouzový nocleh v hotelovém domě.

“Plynařům se ve čtvrtek ráno podařilo objevit otvor v potrubí a utěsnit jej. Hasiči ještě jednou proměřili, jestli zemní plyn neuniká a pak už se evakuovaní lidé mohli vrátit,“ popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Autor: