Hoch v Ostravě maketou zbraně předstíral, že z tramvaje střílí na lidi

  15:00
Čtrnáctiletý školák při jízdě tramvají Ostravou předstíral s maketou zbraně, že střílí lidi na ulici. Případ už řeší městská policie, lidé jsou totiž po prosincové střelbě ve fakultní nemocnici k podobným incidentům citliví.

I tak věrně může vypadat maketa pistole. | foto: Policie ČR

Incident se stal na konci minulého týdne v centrálním obvodu Moravská Ostrava. „Městské polici volala vystrašená žena, že v tramvaji zahlédla mladíka, který měl u sebe zbraň, mířil s ní skrz sklo na lidi a mačkal spoušť,“ popsala mluvčí ostravských strážníků Michaela Michnová.

Chodkyně se cítila ohrožena, proto hned volala policistům. Když strážníci dorazili na místo, ukázala jim, že chlapec odešel do nedalekého obchodu. Tam školáka záhy našli.

„Chlapec se k počínání přiznal a vytáhl z kapsy zbraň, plastovou maketu pistole,“ zmínila policejní mluvčí. „Současně uvedl, že si vůbec neuvědomil, co může způsobit.“

Nedostal řidičák, hrozil opakováním střelby

Policisté přivolali chlapcovu matku, čtrnáctiletého hocha jí předali a věc oznámili na odbor sociálně právní ochrany dětí.

Po loňském 10. prosinci, kdy 42letý muž zavraždil v čekárně traumatologické ambulance v ostravské fakultní nemocnici sedm lidi a dva zranil, jsou v regionu byť jen k slovním výhrůžkám hodně citliví.

Policisté například prověřovali 16letého mladíka, který vyhrožoval: „Však počkejte, v pátek třináctého toho bude trojnásobek,“ prohodil podle svědků, když při rozhovoru se spolužáky a s vyučujícími mluvil o tragédii v Ostravě.

A dokonce přímo ve fakultní nemocnici, ale v jiné ambulanci, senior poté, co mu lékařka odmítla potvrdit řidičský průkaz, prohlásil, že se střelba asi bude opakovat. I tímto případem se policisté zabývají.

Autor: