Zloděj vzal z veterinární ambulance cenné africké dýky a sošky ze slonoviny

  11:28
Moravskoslezská policie zadržela 39letého recidivistu, který v únoru vyšel z vězení a za tři měsíce nakradl věci za statisíce korun. Například z veterinární ambulance sebral cenné slonovinové sošky a stříbrné africké dýky.

Zloději s patnácti záznamy v trestním rejstříku bylo zcela jedno, kde bude krást, stačilo, když k tomu dostal příležitost. Také se nezaměřoval na nějaké konkrétní zboží, hlavní bylo, jestli se dalo nějak zpeněžit.

„Vloupal se do několika rodinných domů, bytů, sklepů, obchodů a veterinární ambulance, odkud vzal například jízdní kola, notebooky, peníze, ale také šperky,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková s tím, že hlavně se pohyboval v Ostravě, proto si vyšetřování převzal policejní útvar zaměřený na rozsáhlou majetkovou trestnou činnost.

Právě ve veterinární ambulanci zloděj vzal nejcennější věci, a to tři kusy dýk afrických Tuaregů, které byly vykládané stříbrem a mohou mít hodnotu okolo sto tisíc korun, dále deset kusů sošek ze slonoviny s motivy muže a ženy v erotických polohách a jednu sošku ze slonoviny s vyobrazením kobylky, vše opětovně v hodnotě sto tisíc korun.

„Vyšetřování vedlo policisty k 39letému muži z Ostravy, který již má patnáct záznamů v rejstříku trestů. V únoru letošního roku byl propuštěn z výkonu trestu a jeho pobyt nebyl zcela znám, o to těžší pro policisty bylo jeho dopadení,“ přiblížila policejní mluvčí.

Dýky a sošky se najít zatím nepodařilo

Nakonec se jim podařilo zjistit, že se muž pohybuje v obci Baška u Frýdku-Místku, kde ho také minulý týden zadrželi. Podezřelému pranic nevadilo, že měl stále platný soudní zákaz pobytu na Frýdecko-Místecku.

Policisté u něj našli také část lupu, například šperky, alkohol a peníze, cenné dýky a slonovinové sošky však nikoliv.

„Jak sám zadržený uvedl, odcizené věci prodával například do zastaváren. Část věcí byla či bude vrácena poškozeným, po ostatních odcizených věcech stále pátráme,“ konstatovala mluvčí Michalíková.

Zatím se muži podařilo prokázat šestnáct trestných činů s celkovou škodou zhruba 650 tisíc korun.

Autor: