Žena zabavila muže, její komplic mezitím ukradl tašku s mixážním pultem

  12:38
Ostravští strážníci zadrželi dva zloděje, kteří v noci v centru města okradli mladý pár o tašku s mixážním pultem. Žena zabavila muže, přičemž její komplic nepozorovaně tašku vzal a rychle odešel. Jenže to je už přes kameru sledoval městský policista, který tam hned vyslal hlídku.

Incident se stal minulý týden u Domu umění v centru Ostravy, asi hodinu po půlnoci. Na lavičce odpočíval zmožený mladý pár – žena usnula, muž seděl vedle ní a okolo měli rozložené své věci.

Najednou k nim přistoupili muž se ženou, kterou nejspíše zaujaly právě tyto odložené věci a zejména pak taška určená obvykle na uschování notebooku. Situaci současně zaznamenal i strážník obsluhující městský kamerový systém a na čtveřici lidí se zaměřil.

„Zatímco později zjištěná 36letá žena usedla na lavičku a dala se do řeči s mladíkem, její stejně starý partner takzvaně šel na věc. Když měl jistotu, že mladík je plně zabrán do rozhovoru se ženou a dívka spí na lavičce, černé tašky se zmocnil,“ popsal mluvčí Městské policie Ostrava Jindřich Machů.

Jeden zabavil prodavačku, druhý kradl z trezoru. Já tam nebyl, tvrdil pak ženě

Muž poté hned odešel, přičemž žena, nejspíše aby mladíka zabavila, mu ještě nabídla cigaretu. Pak také odkráčela.

To už však strážník od kamer zalarmoval nejbližší hlídku, poslal ji na místo činu a sdělil, kterým směrem dvojice odešla. „Strážníci tak doslova za okamžik zadrželi oba zlodějíčky nedaleko místa činu u křižovatky ulic Jurečkova a Nádražní,“ zakončil mluvčí Machů s tím, že oba zadržené pak předali kolegům z Policie ČR. Jak se navíc ukázalo, v tašce nebyl notebook ale přenosný mixážní pult.

Místo činu bylo před Domem umění v centru Ostravy.

Místo činu bylo před Domem umění v centru Ostravy.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: