iDNES.cz

Ve shořelém domě zřejmě našli pozůstatky mladíka, po kterém pátrala policie

  15:56
Velmi smutně skončil případ požáru rodinného domu v ostravském obvodu Martinov. Nezvěstného syna majitelů nejdříve hledali v plamenech, pak po něm policie vyhlásila pátrání a nyní se mladíkovy pozůstatky nejspíše našly právě v troskách shořelého domu nebo v jeho nejbližším okolí.

Zásah hasičů u hořícího rodinného domu v Ostravě - Martinově. (16. ledna 2023) | foto: Tomáš Lach, HZS MSK

Hořet začalo v noci z 15. na 16. ledna. Když se hasiči blížili k místu požáru, střecha patrového domu už byla v plamenech a její část se už dokonce propadla. Ačkoliv se oheň podařilo uhasit, škoda činí zhruba milion korun a dům zůstal neobyvatelný.

Zásah navíc zdramatizovalo oznámení majitelů domu, že uvnitř nejspíše zůstal jejich šestadvacetiletý syn. Pátrání jak ještě při hašení, tak i poté, skončilo neúspěšně, přičemž ženě musel přijet na pomoc psycholog.

Policie pak po mladém muži vyhlásila pátrání. Upozornila také, že by mohl být v ohrožení života kvůli psychickým problémům, vinou kterých měl v minulosti sebevražedné sklony.

O několik dní později se potvrdily první neoficiální informace iDNES.cz, že mladík mohl požár sám založit, ať už neúmyslně, nebo schválně. Policie totiž sdělila, že jej hledá i kvůli objasnění této možnosti.

Když bylo pátrání už přibližně dva týdny neúspěšné, rozhodli se kriminalisté opětovně důkladně propátrat jak takzvané požářiště v domě, tak i v jeho okolí.

„Podařily se nalézt fragmenty svědčící o pozůstatcích lidského těla. Byla nařízena soudní pitva a kriminalisté provádí úkony ke zjištění totožnosti,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková a dodala, že by se mohlo jednat o hledaného muže. Kde přesně ostatky policisté našli, není známo.

Autor:
zpět na článek