iDNES.cz

Košice jsou daleko a z Ostravy máme technika, vysvětluje Lucie start turné

  17:46
Kapela Lucie zahajuje v Ostravě turné k novému řadovému albu, které přichází po neuvěřitelných šestnácti letech. Jmenuje se EvoLucie a v Ostravar Aréně z něj zazní pět písní. Proč zrovna tam a ne třeba v Praze, vysvětlili členové kapely i praktickými důvody.

Členové kapely na tiskové konferenci. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

„Zahrajeme asi dvaadvacet písniček, pódium bude veliké, najdete na něm vše,“ řekl Michal Dvořák, klávesák a syntezátor kapely.

Na novince pracovala Lucie rok a půl, měla na výběr z šesti desítek skladeb. Řada z nich nakonec neprošla konečným výběrem.

„Třeba tři skladby od Ivana Krále. Pro nás je podstatná pestrost, když natáčí desku U2, dělá na ní třicet lidí, my měli k dispozici Mikea Frasera, co se podílel na pěti albech AC/DC, nebo Johna Spikera, držitele několika Grammy, další byl Mark Plati, spolupracovník Davida Bowieho, nebo Mike Clink,“ poznamenal Dvořák.

Proč začíná Lucie koncertní turné v Ostravě? „Je tady ta správná halová akustika a Ostrava má skvělé publikum,“ sdělil Dvořák. Podle Davida Kollera je ale situace ještě prostší. 

„Košice jsou daleko a někde jsme museli začít zkoušet. Hala v Ostravě má největší kapacitu a vůbec není pravda, že tady hrajeme jenom jednou. Máme v ní pondělní veřejnou generálku a ve středu v ní plánujeme tajný mejdan,“ prozradil Koller na tiskové konferenci.

Dalším faktorem je i ostravský spolupracovník, který zajišťuje technickou stránku turné. „Jelikož máme dodavatele techniky z Ostravy, je to pro nás daleko výhodnější...“ přiznal Koller.

Deska EvoLucie se podle kapely nachází mezi tím nejlepším, co zatím nahráli, i když samotní členové mají při svém pestrém záběru problém s určením, zda Lucie hraje spíše pop, anebo rock. 

„Ty pojmy u nás mají jinou konotaci než v zahraničí. Když se řekne pop, tak je to hrůza, a když rock, tak je tam rozpětí až k vesnické zábavě čtvrté cenové skupiny, proto jsme rádi, když naši fanoušci říkají, že jdou na Lucii, bez jakýchkoliv škatulek,“ uvedl Robert Kodym. 

„EvoluLucie je stará dobrá klasická Lucie, která sem tam vystrkuje růžky z přítomnosti do budoucnosti. Ten název EvoLucie vlastně hodně sedí.“

Lucie v Ostravě zkouší už tři dny a na dnešním vystoupení slibuje velkou show. Koncert bude bez předkapely a začne ve 20 hodin.

zpět na článek