Hasiči zasahovali u hořící roubenky, po jejich příjezdu vybuchl propan butan

  9:46
Moravskoslezští hasiči v pátek zasahovali u rozsáhlého požáru stodoly a roubenky v místní části Frýdlantu nad Ostravicí Lubno. Na místě bylo osm jednotek se třinácti vozy. Škoda jen na samotné roubence byla předběžně odhadnuta na 5 milionů korun.

Tísňová linka obdržela hlášení v 17:30. „Už při – vzhledem ke stavu příjezdové cesty komplikovanému – příjezdu jednotek na místo události byl vidět černý sloup dýmu, stodola byla zcela v plamenech a hořel i nedaleký dům,“ popsal situaci mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák. Krátce po zahájení zásahu explodovala propanbutanová láhev.

„Prvotní úsilí hasičů se vzhledem k pozdní fázi požáru stodoly zaměřilo na hašení roubenky. Jednotky zasahovaly z vnějšku objektu i jeho vnitřkem několika vodními proudy, hasivo na místo události dopravovaly kyvadlově cisterny,“ doplnil mluvčí.

Hasiči museli rozebírat plechovou krytinu střechy, aby se dostali k jednotlivým ohniskům požáru a mohli ho účinně hasit.

Při požáru pily se propadla střecha, hasiči kvůli kouři evakuovali desítky lidí

Požár roubenky se podařilo zlikvidovat krátce před 21:00, následovalo dohašení zbytků hospodářské budovy. Na místě zůstali do rána na dohled dobrovolní hasiči z Frýdlantu nad Ostravicí.

Nyní zde pracují vyšetřovatelé od policie i hasičů, kteří zjišťují příčinu vzniku požáru.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: